(ANALIZA) Ukrajina. Neizzvani konflikt – neizzvana vojna?

Marjan Šetinc, Večer “v soboto”, 7.1. 2023

v prilogi Večera ”v Soboto” objavljen prispevek/analiza Marjana Šetinca, predsednika SDMO, naslov prispevka: UKRAJINA. NEIZZVANI KONFLIKT-NEIZZVANA VOJNA? Nekaterih dogodkov in odločitev, ki so prispevale k zaostrovanju odnosa Zahoda do Ruske federacije in pripeljale do vojne v Ukrajini. Čeprav se ni mogoče vrniti nazaj in spremeniti nekaterih odločitev je vedenje o tem kako je do tega prišlo, kaj se je dogajalo in kaj se še dogaja, lahko v ”pomoč” pri iskanju rešitev za izhod iz vojne oz. konflikta. Kot veleposlanik v Varšavi je avtor dogajanje spremljal v letih 2009 do 2014, ko so bile sprejete ključne odločitve, ki so sprožile vojno na vzhodu Ukrajine.

Članek: Marjan Šetinc ”Neizzvani konflikt – neizzvana vojna”