ČILE IN JUŽNA AMERIKA: OD SALVADORJA ALLENDEJA DO DANIELA BORICA

11. marec 2022


V petek 11. marca 2022, je potekala slovesna inavguracija 36 letnega Gabriela Borica za  predsednika Republike Čile. Gabriel Boric, kandidat levice, je v drugem krogu s 56% glasov premagal skrajnega desničarja Josea Antonia Kasta. Gabriel Boric, potomec hrvaških priseljencev, je predstavnik tistih Čilencev, ki so pred dvema letoma masovno protestirali proti neenakosti v Čilu. Boric obljublja radikalne spremembe za zmanjšanje neenakosti. Se z njim obeta novo obdobje v Čilu, kaj izvolitev Borica pomeni za Južno Ameriko in celotno Latinsko Ameriko? O tem so, v sredo 9. marca 2022, razpravljali veleposlanik Bojan Grobovšek, zaslužni predsednik SDMO, Urša Geršak s Filozofske fakultete in  novinar in publicist Simon Tecco.