Zapisnik Zbora članov SDMO 10. marec 2016, 11.30h
ad 1 Zbor je soglasno izvolil predsedujočega: veleposlanik Jože Kunič
ad 2 Zbor je soglasno sprejel priloženi dnevni red.
ad 3 Zbor je soglasno potrdil priloženo poročilo o delu SDMO za 2015.
ad 4 Po poročilu Nadzornega odbora, da je zaključni račun pripravljen za vložitev na AJPES, je zbor soglasno sprejel priloženi zaključni račun za 2015.
ad 5 Zbor je soglasno spejel priloženi program za 2016 ob tem pa sprejel pobude za eventualno izvedbo še naslednjih dogodkov:
- sodelovanje pri dnevu Afrike (vključujoč begunsko problematiko) 25.5.2016,
- razprava ob 25. obletnici slovenske diplomacije,
- predsednik se dogovarja za predavanje/razpravo z Zorano Bakovič).
ad 6 Zbor je kooptiral Bojana Brezigarja za novega člana predsedstva in imenoval Mirka Ciglerja za generalnega sekretarja SDMO.
ad 7 Razno:
- na predlog podpredsednika veleposlanika Marjana Šetinca je zbor odločil, da se preveri možnosti za prenovitev spletne strani SDMO, to možnost preveri predlagatelj predloga.
- za opravljeno delo v 2015 je zbor izrekel pohvale predsedniku društva veleposlaniku Bojanu Grobovšku.

Zapisnik: Marjan Šetinc, lr
Zbor je zaključil zasedanje ob 12.00h