Makedonija in njena vloga v regiji danes
v torek, 10. maja 2005 ob 17.00 uri v Okrogli dvorani v pritličju poslovne stolpnice TR3, Trg republike 3, Ljubljana.
Predsednik Kiro Gligorov je diplomiral na Pravni fakulteti v Beogradu leta 1938. Bil je član ASNOM in AVNOJ. Bil je zvezni sekretar za finance SFRJ, podpredsednik Zveznega izvršnega sveta SFRJ, član predsedstva SFRJ in predsednik Skupščine SFRJ. Januarja 1991 je bil izvoljen za prvega predsednika Republike Makedonije. Ponovno je bil izvoljen na to funkcijo 1994 za obdobje petih let. Je dobitnik številnih domačih in mednarodnih odlikovanj. Od leta 2000 vodi »Fondacijo Gligorova za strateške raziskave«.

Predavanje bo v srbskem jeziku.

Vljudno vabljeni!

dr. Jožef Kunič,