Mednarodni položaj Kitajske po koncu Hladne vojne
V sredo, 12. januarja 2011, ob 17.00 v prostorih Slovenskega društva za mednarodne odnose, Cankarjeva 1/II (vhod iz pasaže nasproti kina Komuna), Ljubljana

Dr. Marjan Cencen je v Ministrstvu za zunanje zadeve koordinator za sodelovanje z Evropskim parlamentom, pred tem pa je bil veleposlanik na Kitajskem, Tajskem, v DLR Koreji in Mongoliji. Od leta 1992 je v MZZ opravljal naloge s področja bilateralnih in multilateralnih zadev, med drugim v OZN. Prav tako je bil predavatelj za podiplomske študente na FDV, predaval pa je tudi na različnih univerzah v LRK. Na znanstvenem področju je objavljal tekste s področja politologije in geografije, je avtor dokumentarnih filmov o Indiji in Vzhodni Afriki ter nekaterih poljudnoznanstvenih prispevkov v revijah kot je GEA in nekaterih časopisih.

Predstavitev pomaga realizirati MZZ RS.

Prisrčno vabljeni!

dr. Jožef Kunič,