Evropa in nacionalne identitete: od Napoleona do Evropske unije
V sredo, 13. maja 2009 od 9. ure dalje, v dvorani TR3, Trg republike 3, Ljubljana

Spoštovani,

Letos slavimo dvestoletnico ustanovitve Ilirskih provinc. Slovensko društvo za mednarodne odnose in Francosko veleposlaništvo v Sloveniji bosta ob tej priložnosti in v okviru kolokvija “Evropa in nacionalne identitete: od Napoleona do Evropske unije” skupaj pripravila konferenco, ki bo 13. maja 2009, v dvorani TR3, v Ljubljani. Konferenca bo potekala v francoskem in slovenskem jeziku.

Omenjena konferenca z naslovom “Evropska identiteta in nacionalne identitete: kontradiktorne ali komplementarne?“, bo proučila odnose med pojavom evropske identitete in ohranjanjem nacionalnih identitet.

Zelo bova počaščena, če se boste omenjene konference udeležili. Pismu prilagava program konference in vas vabiva, da naju pokličete za morebitne dodatne informacije.

V pričakovanju vašega odgovora vas prosiva, da sprejmete izraze najinega odličnega spoštovanja.

Madame, Monsieur,

Nous célébrons cette année le deux centieme anniversaire de la création des Provinces

Illyriennes. A cette occasion et dans le cadre du colloque « Europe et Identités nationales : de Napoléon a l’Union européenne », l’Association Slovene des Relations Internationale et l’Ambassade de France en Slovénie organisent conjointement une conférence, le 13 mai 2009, a Ljubljana, dans la salle TR3. La conférence se déroulera en français et slovene.

Intitulée « Identité européenne et identités nationales : contradictoires ou complémentaires? », cette conférence étudiera les rapports entre l’émergence d’une identité européenne et la subsistance des identités nationales.

Nous serions tres honorés de votre présence a cette conférence. Nous joignons a cette lettre le programme de la conférence et nous vous invitons a nous contacter pour toute information

complémentaire.

Dans l’attente de votre réponse, nous vous prions d’accepter, Madame, Monsieur, l’expression de toute notre considération.

Dr. Jožef KUNIČ                                                                Mme. Chantal de BOURMONT

Program konference 13. maj 2009 – dvorana TR 3

Moderator: Dr. Kunič (predsednik Slovenskega društva za mednarodne odnose)

9h-11h00