SLOVENSKO ITALIJANSKI ODNOSI IN PROBLEM FOJB
V torek, 24. marca 2009 ob 17.00 uri v Okrogli dvorani v pritličju poslovne stolpnice TR3, Trg republike 3, Ljubljana.

Prof. dr. Jože Pirjevec je redni profesor na univerzi v Trstu in univerzi v Kopru. Je dopisni član SAZU in predsednik odbora za preučevanje narodnih manjšin. S pomočjo prestižnih štipendij (Alexander v Humboldt-Stiftung, Nobelov inštitut v Oslu, Kennan Institute v Washingtonu, Sovjetska akademija znanosti in umetnosti) je raziskoval v poglavitnih evropskih in ameriških bibliotekah. Poleg številnih razprav, objavljenih v znanstvenih revijah in zbornikih doma in po svetu, je izdal osem knjižnih monografij.

Svoje zanimive, jasne in kritične analize pogosto objavlja v slovenskih časopisih in revijah ter v Primorskem dnevniku, v katerem ima znano cenjeno tedensko kolumno. Znan je po svojih izjemno zanimivih in kritičnih nastopih.

Predavanje bo v slovenskem jeziku.

Prisrčno vabljeni!

dr.Jožef Kunič,