Razlogi in protislovja krepitve OZN
V Dvorani NLB – Trg republike 3 v pritličju (poleg vhoda v Dom Ivana Cankarja), 18. septembra ob 16. uri

Naš član dr. Danilo Türk, profesor mednarodnega prava na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani bo orisal razloge, ki velevajo spremembe v organizacijski strukturi in sestavi posameznih organov OZN ter predstavil poglavitna protislovja, ki spremljajo dosedanji proces iskanja možnih poti za doseganje učinovitejše vloge OZN.

Dr. Danilo Türk je kot nekdanji veleposlanik misije RS pri OZN, nato pa pomočnik generalnega sekretarja OZN odličen poznavalec uspehov in slabosti delovanja te organizacije. Njegovo predavanje pa bo zanimivo tudi v povezavi z našo državo kot članico OZN in njeno težnjo, da se vloga te najširše in najpomembnejše svetovne organizacije okrepi.

Po predavanju in razpravi vas vabim na skromen sprejem. Prosim za vašo zanesljivo udeležbo!

Sprejmite lepe pozdrave,

Peter Toš